Vo Vajskej sa konal spomienkový turnaj „Stjepan Lazić“.

2975

Vo Vajskej sa konal prvý ročník spomienkového turnaja „Stjepan Lazić“. Víťazom turnaja sa stáva družstvo „Pevnosť“ z Bac. Turnaja sa zúčastnilo aj družstvo veteránov RTS, ktoré obsadilo tretie miesto.

Na turnaji, ktorý sa konal na počesť zosnulého Stjepana Lazića, bývalého futbalistu FC Labudnjač z Vajskej a vtedajšieho mládežníckeho trénera tohto mužstva, sa zúčastnilo osem tímov. Hoci mala súťaž spomienkový charakter, videl sa skvelý, napínavý i neistý futbal a tribúny školskej haly vo Vajskej boli zaplnené do posledného miesta.

V armáde sa zúčastnil aj tím veteránov RTS, účastník turnaja „Let's Play for 16“, ktorý sa hrá medzi 16 zosnulými kolegami pri bombardovaní v roku 1999. Víťazom turnaja a víťazom pohára je tím Pevnosti z Bac, ktorý vo finále zdolal Slaviju z Bodjan, po lepšom penaltovom rozstrele. Tretie miesto obsadilo družstvo RTS, ktoré zvíťazilo aj po lepšom penaltovom rozstrele, proti družstvu „Ravna Gora“.

Turnaj vo Vajskej bol skvelou ouvertúrou a propagáciou spomienkového turnaja „Hrajme o 16“. Po turnaji boli udelené poháre, pričom osobitné uznanie a plaketu za prínos a rozvoj spomienkového turnaja „Hrajme o 16“ Ivanovi Finovi z družstva „Ravna gora“ udelil prezident organizačného výboru os. medzinárodný memoriálový turnaj, Miroslav Medic.