Kulpín vyhral obecné derby a udržal si vedúcu pozíciu

Извештаји са утакмица 22. кола Међуопштинске лиге Бачка Паланка, Бач, Бачки Петровац.

4692

Минулог викенда одигране су утакмице 22. кола Међуопштинске лиге Бачка Паланка, Бач, Бачки Петровац. Дерби се играо у Кулпину, где је домаћин савладао општинског ривала ФК „Маглић“ и тако задржао лидерску позицију испред Славије из Пивница који су убедљиво (1:5) славили у Деспотову.

Кулпин – Маглић 2:1 (2:0)

КУЛПИН – Игралиште Кулпина, гледалаца 120, судија Јакић (Бач). Стрелци: Фејди у 20. и Сурла у 45. за Кулпин, Стјепановић у 93. минуту за Маглић.Жути картони: Сурла, С. Зеленак (Кулпин), Стјепановић, М. Илић, Г. Илић (Маглић).

КУЛПИН: Дукић, Заов, Лучановић, Валентик, Фејди, Кајтез, Тројановић, Пантош (С. Зеленак), Сурла (М. Зеленак), Милановић, Лукић.

МАГЛИЋ: Гајић, М. Илић, Добровоиљски, Спасић, Стјепановић (Стојковић), Г. Илић, Прерадовић (Убипарип), Стаменковић, Савић (Ђуран), Каћјак, Јакуш (Игић).

Била је то веома занимљива игра са обе стране. У првом полувремену домаћини су могли постићи бар три гола. А, онда у наставку гости покушали преко брзоногих Каћјака и незгодног стрелца Савића да преокрену резултат. Ипак у томе нису успели.

П. Мрђан

Војводина – Бачки хајдук 4:4 (2:1)

ТОВАРИШЕВО – Игралиште Војводину, гледалаца 100, судија Обрадов (Бачка Паланка). Стрелци: Вучић у 8. Д. Николић у 21. М. Ранисављев у 79. и Љ. Јованову 83. за Војводину, а Д. Николић у 2. и 101. Живановић у 47. М. Јановић у 97. минуту за Бачки хајдук. Жути картони: Т. Николић, М. Ранисављев, Д. Николић (Војводина), Емић, Живановић, Д. Николић, Дринић (Бачки хајдук).

ВОЈВОДИНА: С. Јованов, М. Јованов, Рамић, Т. Николић, Вујановић, М. Ранисављев, Милованов, В. Јованов, Љ. Јованов (Петковић), Д. Николић (Субић), Вучић.

БАЧКИ ХАЈДУК: Петровић, М. Јановић, Владислав (Емић), Бојић, Трифкановић (Јурчевић), Штрбац (И. Јановић), М. Николић (Дринић), Живановић, Д. Николић, Ишиковић, Т. Николић.

У финишу утакмице права драма. Товаришани су водили са 4:2, а онда на сцену ступили М. Јановић и у надокнади времена у 101. минуту Д. Николић, матирали С. Јованова и свом тиму заслужено донели бод.

Д. Бугарски

Нештин – Лабудњача 4:1 (1:1)

НЕШТИН – Игралиште Нештина, гледалаца 100, судија Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: Моравац у 34. Ћулибрк у 49. и Вујовић у 62. и 79. за Нештин, а Росић у 30. минуту (из пенала) за Лабудњачу. Жути картони: Дукић, Увачек, Ћулибрк (Нештин), Кекоц (Лабудњача).

НЕШТИН: Дукић, Валентик, Увачек (Борић), Гашић (Иконић), Пуделка, Ћулибрк, Гњатовић, Живановић (Вујовић), Василић, Моравац (Радомироивић), Вукмировић.

ЛАБУДЊАЧА: Немет, Станковић, Јагодић, Кекоц, Девић, Бјелогрлић, Лукић, Л. Росић, Лутров, Дејан Петровић, Ушчумлић.

Виђена је веома добра игра ривала са доста шанси, дуела, акција и пет голова.

Д. Василић

Бачка – Славија (П) 1:5 (0:3)

ДЕСПОТОВО – Игралиште Бачке, гледалаца 120, судија Милешевић (Бачка Паланка). Стрелци: Бајац у 53. за Бачку, а Кирти у 8.и 10. Ђурић у 33. Белехрадски у 69. и Секеруш у 81. минуту за Славију. Жути картон: Капретанов (Бачка).

БАЧКА: Ширка (Врсајков), Гајић, Капретанов, Д. Лакић, Милић (Н. Лакић), Грујић, Ђ. Цимбаљевић, Р. Цимбаљевић, Попин, Ватраљ (Убавин), Бајац.

СЛАВИЈА: Племић, Заскалицки, Милан Грња, Мирко Грња (Николић), Вујичић, Трифуновић, Кухта (Белехрадски), Петровић, Ђурић (Боснић), Кирти, Секеруш (Белањи).

Гости су важили за апсолутног фаворита и то су и доказали. Могли су славити и убедљивије.

Д. Крунић – Р. Брња

Борац – Славија (Б) 2:1 (2:0)

ВИЗИЋ – Игралиште Борца, гледалаца 100, судија Бојанић (Бачка Паланка). Стрелци: О. Међедовић у 34. и Н. Арбутовић у 42. за Борац, а Радојчић у 85. минуту за Славију.

БОРАЦ: Живановић, Покрајац (Миклушев), Н. Арбутовић, О. Међедовић (Стевановић), Комад (Требовац), Лукач, Нинковић (Михајловић), Петковић, М. Арбутовић, Лукић, Радашиновић.

СЛАВИЈА: Хорват, Такач, Радојчић, Мачак, Скејо, Зец, Петковић, Лазаревић, Б. Јовановић, З. Јовановић, Д. Јовановић.

Коначно славље и у Визићу. За то су се потрудили О. Међедовић и Н. Арбутовић.

Л. Коменић

Младост – Кривањ 3:0 (1:0)

МАЛИ БАЧ – Игралиште Младости, гледалаца 150, судија Карановић (Бачка Паланка). Стрелци: Трусина у 1. и 72. и Загорчић у 69. минуту. Жути картони: Младеновић, Димитрић, Загорчић, Агбаба (Младост), Малешић на клупи, Вукмир, Гајић (Кривањ).

МЛАДОСТ: Илић, Димић, Младеновић, Н. Ђукић, Трусина (Димитрић), Анђелковић, Бундало, Матић, Модринић, Добре (Загорчић), Агбаба.

КРИВАЊ: Нађ, Петровић, Гајдош (Стрехарски), Карачоњи, Павлов, Добош, Хашка(Ђурчиански), Кочонда, Алекси, Гајић.

Од безброј шанси, домаћини су постигли само три гола. А, за славље домаћина потрудили су се Трусина два пута и Загорчић.