23/06/2026
Више
    Почетна страна Спорт Остали спортови Стонотенисери СТК “Селенча” наступили на Меморијалу “Имре Кабок”

    Стонотенисери СТК “Селенча” наступили на Меморијалу “Имре Кабок”

    Овај традиционални турнир окупио је млађе селекције из Војводине, а клуб из Селенче је наступио са неколико својих представника у различитим узрасним категоријама.

    STK Selenča, Stoni tenis
    Фото: СТК Селенча/facebook

    Најмлађи такмичари Стонотениског клуба „Селенча” забележили су пласмане на победничко постоље на традиционалном Меморијалном турниру „Имре Кабок”, који је одржан у недељу, 21. јуна, у Руском Селу. Овај спортски догађај, који се сваке године организује у знак сећања на некадашњег локалног и градског функционера Имреа Кабока, окупио је бројне младе стонотенисере из различитих делова Војводине у сали Основне школе „Глигорије Попов”.

    У фокусу такмичења за екипу из Селенче били су наступи њихових најмлађих селекција, који су се надметали у неколико узрасних категорија. Најуспешнији резултат међу њима остварио је Јан Нимет, који је у категорији забавишта успео да дође до самог завршетка такмичења и освоји друго место.

    Веома запажен и интензиван наступ на овом турниру имао је и Лукас Нимет. Он се најпре такмичио у својој старосној конкуренцији, где је у категорији дечака првог и другог разреда освојио треће место. Након тога, Лукас је одмерио снаге и са старијим такмичарима, наступивши и у категорији за дечаке трећег и четвртог разреда.

    Поред њих, на турниру у Руском Селу наступио је и Филип Частван. Он је представљао Стонотениски клуб „Селенча” у својој старосној групи, где је након одиграних мечева такмичење завршио у групној фази. Из управе Стонотениског клуба „Селенча” након завршетка турнира упутили су званичне честитке својим члановима на приказаној игри, труду и постигнутим спортским резултатима у јакој регионалној конкуренцији.

    rel="nofollow"